Cena inwentaryzacji budowlanej w firmie WYMIAR
 
 

 

 Cena  „typowej” inwentaryzacji budowlanej

Cenniki są  to chyba najbardziej poczytne działy folderów i stron internetowych usługodawców, handlowców i producentów. Wielu klientów pyta najpierw o cenę inwentaryzacji budowlanej.

„Jeżeli zamierzają Państwo wybrać firmę usługową na podstawie cen, to podchodzicie do zagadnienia od złej strony. Powinniście się martwić ich dokładnością i kompletnością planów inwentaryzacyjnych które mają powstać, a nie wynagrodzeniem, jakie dostanie za nie firma inwentaryzacyjna”.

Powyższe parafrazowane motto wypowiadane swoim klientom przez Davida Ogilvego* twórcy jednej z największych agencji reklamowych świata sprawdza się praktycznie
w każdej działalności biznesowej. Rozwój technologiczny na świecie opiera się nie na cenach, ale na zaawansowaniu technicznym produktów i usług oraz ich jakości. Cena jest nie tylko pochodną kosztów adekwatnych sił i środków zaangażowanych
w realizację danego projektu inwestycyjnego, ale także jakości wykonania
i doświadczenia realizującego zlecenie.  Niestety w wielu sytuacjach cena jest wprost proporcjonalna do jakości usługi.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę ?

Jak zaznaczyliśmy na początku artykułu wybór oferty jedynie na podstawie najkorzystniejszej ceny jest błędem. Ofertę inwentaryzacji budowlanej trzeba analizować pod wieloma kątami. Na ocenę oferty powinny mieć istotny wpływ także inne parametry i charakterystyki techniczne, funkcjonalne, eksploatacyjne, czas wykonania, rzeczywista dokładność.  Wariant optymalny (racjonalny) musi spełniać wszystkie wyżej wymienione wymagania, które są jednak trudno porównywalne lub nawet niemierzalne.  W przypadku inwentaryzacji budowlanej warto wziąć pod uwagę:

  1. Renoma usługodawcy.
  2. Rozsądny czas wykonania usługi.
  3. Doświadczenie usługodawcy w inwentaryzowaniu szerokiej gamy obiektów.
  4. Oprzyrządowanie pomiarowe i jego dokładność.
  5. Zakres dodatkowych pomiarów kontrolnych.
  6. Współpraca z zamawiającym i wspólna kontrola wykonania usługi.
  7. Dodatkowe udogodnienia dla zamawiającego (bonusy, gwarancje, oprogramowanie do przeglądania, wydruki wg. potrzeb, pliki cyfrowe itd.).
  8. Cena uzgodniona wspólnie po lustracji obiektu
  9. Konsultacje na żądanie po wykonaniu zlecenia

Firma WYMIAR Artur Łuczak podchodzi do każdego zlecenia w sposób indywidualny i odpowiedzialny.

Każdorazowo dokładnie wraz z naszym potencjalnym klientem analizujemy proponowane zlecenie inwentaryzacji po przez lustrację obiektu który mamy zinwentaryzować, określenie potrzeb dla jakich tworzona jest inwentaryzacja
i  terminu jej wykonania. Dopiero na tej podstawie możemy określić adekwatną
i wyważoną cenę usługi inwentaryzacyjnej. To gwarantuje naszemu klientowi, że otrzyma nie tylko najwyższej jakości plany, ale także zapłaci za nie adekwatną
i rozsądną cenę. 

Wszystkie pomiary inwentaryzacyjne, każdy projekt inwentaryzacyjny tworzymy z taką samą najwyższą dokładnością niezależnie od tego kto nam zleca pomiary.
Natomiast każde  zlecenie ma indywidualny charakter z uwagi na zakres inwentaryzacji, złożoność techniczną budowli, jej dostępność, bezpieczeństwo.

Przykładowo nie stosujemy rabatów udzielanych przez inne firmy z powodu powtarzalności fragmentów budowli (pięter, pomieszczeń), ponieważ rzetelna inwentaryzacja wykonana przez odpowiedzialnego projektanta wymaga dokonania pomiarów z natury bezwzględnie wszystkich części obiektu budowlanego.
Z doświadczenia wiemy, że ponad 75% powtarzalnych struktur różni się od siebie
w sposób znaczący, a także różni się od planów które posłużyły do wybudowania budynków.

Nie bierzemy udziału w tzw. wojnach cenowych. Stawiając na jakość naszych prac inwentaryzacyjno - projektowych przyjmujemy że właśnie ten czynnik jest brany
w pierwszej kolejności pod uwagę przez odpowiedzialnego zleceniodawcę, a nie kryterium ceny. Stosowane przez nas ceny są adekwatne do zakresu opracowania, jakości i zaangażowanych środków technicznych. 
Kryterium wyboru oferty - 100% ceny przyjęte jako najważniejsze przez państwowych zleceniodawców  prowadzi często do zaniżania jakości usługi lub produktu (zobacz autostrady i nasze drogi).

Inwentaryzacja inwentaryzacji nie równa. Czy firma inwentaryzacyjna może źle wykonać usługę? Tak. Bardzo często wykonywanie pomiarów jedynie miarką, zatrudnianie do tego celu niedoświadczonych studentów, powielanie wymiarów ze starego projektu lub kopiowanie wymiarów z innych pięter lub pomieszczeń, niewłaściwe posługiwanie się programem do projektowania CAD, nieuwzględnianie spadków, krzywizn i kątów  może prowadzić do poważnych błędów w powstałym projekcie inwentaryzacyjnym. Oto przykład

  Chcesz poznać cenę?
Zadzwoń lub napisz.
Przyjedziemy i wycenimy naszą usługę
wspólnie  z Państwem.
Kontakt do firmy

Co się składa na cenę inwentaryzacji fotograficznej:

 W koszty zlecenia – usługi inwentaryzacji fotograficznej wchodzą następujące składniki:  

1.      Preprodukcja - wstępny ogląd obiektów i ustalenie szczegółowego zakresu inwentaryzacji fotograficznej i warunków fotografowania,

2.      Produkcja - fotografowanie obiektów

3.      Postprodukcja - zawiera edycję obrazów i ich selekcję, cyfrowe przetwarzanie (korekcję kolorów, ew. retusz artefaktów, tworzenie plików kompozytowych), tworzenie panoram, tworzenie bazy danych pomieszczeń i obszarów fotografowanej infrastruktury oraz przygotowanie zdjęć do końcowego odbioru - obejmuje także spotkania z klientem, opracowanie dokumentacji elektronicznej w formacie PDF.  

2.    Opłata za przeniesienie praw autorskich majątkowych uwzględniających wykorzystywanie wykonanych fotografii na wszystkich polach eksploatacyjnych. Umowa o przeniesieniu praw autorskich majątkowych lub umowa o udzielenie licencji na przetwarzanie, publikowanie i wykorzystywanie zdjęć jest niezbędna, bo umożliwia zamawiającemu prawne posługiwanie się wykonanymi fotografiami.

3.       Ewentualny wydruk dokumentacji fotograficznej.

3.       Koszty dojazdu

 

 

* David Ogilvy i jego agencja reklamowa stworzyła reklamy m. in. dla Guinnesa, Hathaweya, Schweppsa, Rolls - Royce'a, IBM, Morgan Guaranty, American Express, Bristol Myers, Campbell Soup, General Foods, Merceses i wielu innych największych światowych firm (wiele z nich rozwój swój zawdzięczają dzięki reklamom Agencji Davida Ogilvego) .