Inwentaryzacja obiektów technicznych i tworzenie dokumentacji rysunkowej
 

 

Inwentaryzacja obiektów technicznych - tworzenie rysunków na podstawie pomiarów z natury lub z użyciem skanerów 3D przeprowadzana jest gdy nie istnieje żadna dokumentacja dla tego rodzaju obiektów, jest zdezaktualizowana lub istnieje tylko jako szkice a wymagana jest w formie rysunków CAD.
Laserowe pomiary 3D wykonuje się dla odwzorowania CAD skomplikowanych form architektonicznych, ozdób, rzeźb i odlewów.
 
 
 Galeria projektów


Kliknij w rysunek aby powiększyć
Wycinek rysunku technicznego przyczepy

     
   
Istnieje wiele konstrukcji mechanicznych które powstały na podstawie szkiców rysunkowych i nie została wykonana dla nich profesjonalna dokumentacja projektowa.

Firma Wymiar Artur Łuczak specjalizuje się także w realizacji zamówień na opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie szkiców, pomiarów, zdjęć i skanowania 3D.

Jedną z ostatnich naszych prac było odtworzenie całej  dokumentacji i rysunków CAD przyczepy meteorologicznej  dla potrzeb oferty przetargowej.

 
       
               
       
 Galeria projektówKliknij w rysunek aby powiększyć
Zeskanowany skanerem 3D element mocujący piastę koła

 
   
Skaner 3D Konica Minolta VI-9i wraz
z programem Rapidform 2004  pozwala na bardzo precyzyjne odtworzenie trójwymiarowe obiektów o złożonych kształtach. Technika skanowania 3D ma zastosowanie w odtwarzaniu obiektów mechanicznych, detali architektonicznych, elementów z miękkich materiałów, które nie posiadają dokumentacji rysunkowej.
Firma WYMIAR Artur Łuczak zaprasza do współpracy w zakresie skanowania 3D